2016/06/30

Nowe ceny Fryzów - niespodzianka?

Witajcie ponownie!

Jako, że śledzę wszystkie możliwe strony, na których zespół SSO dodaje jakiekolwiek nowe informacje, dlatego możliwe, że jesteście jednymi z pierwszych graczy w Polsce, którzy dowiedzą się o tej nowości!

Pewnie większość z Was zauważyła już, że cena Fryzów spadała do 790 SC! StarStable tłumaczy Nam tą nowinę tak:


W tłumaczeniu:

Czujecie tę magię Fryzów?
Zauważyliście już, że zmniejszyliśmy cenę Koni Fryzyjskich?! Chcemy podarować Wam specjalną okazję na zakup tego konkretnego modelu Fryza, zanim nadejdzie niespodzianka z nimi związana!
Jaka będzie Twoja decyzja? Skusisz się na niską cenę Fryza, czy może oszczędzisz SC i zaczekasz na nowość?
Nadchodzą niesamowicie ekscytujące czasy dla fanów Fryzów!

Co to może oznaczać? Łatwo się domyślić:
Ekipa SSO ma zamiar odnowić konie fryzyjskie! Jestem tak podekscytowana tą wiadomością, bo są to naprawdę niesamowite konie. Sama nie przepadam za końmi ze starymi animacjami, dlatego bardzo cieszę się z odnowienia ich. Mam nadzieję, że stanie się to stosunkowo niedługo, żebym mogła go jak najszybciej zakupić!
Już sobie wyobrażam tą czarną piękność z nowymi animacjami... Te piękne szczotki przy kopytach i czarna, błyszcząca sierść!
Coś pięknego.

Więc jedyne, co możemy tylko zrobić to czekać z niecierpliwością na nowe Fryzy!

zachwycona

Jak założyć konto SSO na zagranicznym serwerze?

Cześć :)

Dzisiaj wytłumaczę Wam jak założyć konto SSO na serwerze z innego kraju. Zapewne sporo z Was zastanawiało się, jacy są ludzie z innych krajów. Sporo z Was kiedyś pomyślało, że fajnie by było chociaż raz zobaczyć w grze swoją ulubioną zagraniczną YouTuberkę. Problem był jeden - inny serwer.
Rozwiązanie problemu znalazła pewna YouTuberka (chyba z Hiszpanii, ale nie jestem pewna).

UWAGA! Pragnę być fair w stosunku do czyjejś pracy i pomysłu, dlatego zaznaczam, że TO NIE JA WYMYŚLIŁAM, JAK TO ZROBIĆ. Pomysł wyszedł od YouTuberki "RadioaCtiv3", nagrywającej StarStable. Nagrała ona filmik o tym, jak zmienić serwer na serwer z innego kraju, a ja postanowiłam to tylko "przetłumaczyć" dla Was. Także, jeśli jesteście ciekawi, jak dziewczyna wpadła na ten pomysł, to zapraszam na jej kanał o tu [LINK] i do filmiku [LINK].

Więc zacznijmy.

1. Pierwsze, co musisz zrobić to założyć nowy e-mail (ponieważ na jednym adresie można założyć tylko jedno konto SSO).
2. Następnie należy ściągnąć i zainstalować wtyczkę do przeglądarki zwaną Hola (ikonka z uśmiechniętym płomyczkiem). Jest to rozszerzenie, które umożliwia Nam przekierowanie strony na serwer innego kraju. W dodatku jest CAŁKOWICIE BEZPIECZNA, tj nie ściągnie Wam żadnych wirusów i błędów na Wasz komputer.

Hola na Firefox 

Hola na Chrome

Hola na Operę

3. Po zainstalowaniu rozszerzenia w przeglądarce wchodzimy na stronę starstable.com.
Jak możecie zauważyć jesteście na polskiej wersji strony. Aby przejść na zagraniczną stronę SSO wystarczy, że klikniecie ikonę Hola (ten płomyczek) i...


... wybieracie kraj, w którym chcecie mieć konto.


4. Po wybraniu kraju klikacie na przycisk Play Now, czy Jugar Ahora (w przypadku Hiszpanii), lub też ten sam napis, tylko w innym języku.
Uwaga! Możliwe, że wyskoczy Wam błąd. Jest to spowodowane tym, że Wasza przeglądarka "przyzwyczaiła" się do tego, że przeglądacie tę stronę w polskiej wersji. W takim przypadku wystarczy, że wejdziecie w ustawienia przeglądarki i wyczyścicie całe Cookies.

5. Załóż konto SSO na nowym e-mailu.
6. Ciesz się swoim nowym zagranicznym serwerem ^^.

To by było na tyle :)

będąca-również-na-angielskim-serwerze-jako-Lilian-Kinglake

2016/06/29

Aktualizacje 29.06 - dziwny Tim i rymowane poszukiwanie skarbów. Nowy bug!

Hej, cześć i czołem!

Dziś aktualizacja skończyła się po 12. Zespół SSO przedłużył Nam sobótkowe szaleństwo o jeszcze jeden tydzień. 

Tym razem to nie Steve, a Felix potrzebuje naszej pomocy. Kompletnie zapomniał o tradycyjnym Poszukiwaniu Skarbów! Naszym zadaniem jest mu o tym przypomnieć i pomóc w paru rzeczach :) 
Zadania zaczynają się u Steva i trwają przez dwa dni, dlatego dobrze jest się uzbroić w cierpliwość lub 75 SC.

Papryka! Jakiś dziwny jegomość, który twierdzi, że żyjemy na gigantycznej jaszczurce zawitał na plażę w Forcie Pinta. Zachowuje się, jak z innego świata i także potrzebuje pomocnej ręki. Także nie bądźcie leniwi, jak leniwce na hamakach i galopujcie, jak krokodyle w lesie do Tima za barem!

Łapcie parę fotek z dzisiejszych zadań :)


Nowa dostawa ubrań pojawiła się także w JCP, Eddie i Ferdinand rozstawili swój targ w DZW. 

Gracze odkryli także nowego buga, który ma swoich zwolenników jak i wrogów. Ja jestem do niego nastawiona obojętnie. Chodzi w nim generalnie o to, że dodaje on nam sporo punktów jazdy (sporo= około 300), także możecie wyobrazić sobie co się dzieje. Mianowicie nasz koń biega, jak opętany. Tak szybko, że inny gracz widzi nas jako zacinającą się postać.
Nie napiszę, jak go zrobić, chociaż takową wiedzę posiadam. Moim zdaniem lepiej, żeby jak najmniej ludzi o nim wiedziało. Bug jest fajny, dopóki jakaś ameba umysłowa nie wystartuje z nim w CS lub wyścigu, bo to po prostu oszustwo :)
Na całe szczęście bug działa tylko podczas Sobótki, więc za tydzień lub dwa już go nie będzie.
W każdym razie mam prośbę do wszystkich, którzy wiedzą, jak takowego buga wykonać:
nie startujcie z nim w wyścigach i CS. To po prostu psuje całą zabawę. Wszystko ok, jeśli używacie go do szybszej podróży między stajniami, czy podczas zadań, aby szybciej przejechać z punktu A do punktu B :)

zdziwiona-odzywkami-Tima


2016/06/27

Krąg Druidów - Wyprawy Łydki

Hej :)

Z racji tego, że Żabie tańce dają Nam wiele możliwości co do wkradania się na zamknięte tereny, postanowiłam zrobić sobie dziś małą wycieczkę. Generalnie okazała się bardzo mała... Ale o tym później xD

Na swą ofiarę wybrałam zamknięta bramę w Kręgu Druidów. Już wcześniej miałam co do niej małe podejrzenia, które okazały się słuszne. Za bramą możemy zobaczyć dziurawy most. Most niesamowicie podobny do tych w DZW. Dlatego wiele osób, w tym ja, podejrzewa, że Krąg może znajdować się właśnie w tej krainie. Postanowiłam to sprawdzić.
Tak więc wsiadłam na swojego błękitnego konia i pobiegłam do JCP, wcześniej robiąc bug z Sobótki.
Jak zwykle zlagowałam się w ścianę, zabiłam konia, wprowadziłam go do podwózki, którą skierowałam do Valedale. Tam kręciłam się w kółko, aż wbiegłam w wir do Kręgu. Znów się zlagowałam, tym razem w bramę i gotowe.


 Byłam w magicznej, mrocznej i fioletowej krainie.
Skoczyłam w przepaść z mostu i włączyłam Żabki, aby bezpiecznie wylądować na samym dnie dziury.


Muszę powiedzieć, że początek mojej wyprawy zaopatrzony był w naprawdę ładne widoczki.
Ale nie za długo. Pobiegłam trochę w przód i fioletowa poświata zniknęła.


Troszkę pobiegałam w kółko, szukając jakiejś oznaki gdzie dokładnie się znajduję i...


... niżej plaża i woda, a za nią wyspa z DZW, na której znajduje się stajnia. Moje i wielu innych graczy przypuszczenia się potwierdziły - brama z Kręgu Druidów rzeczywiście prowadzi do DZW.
Pytanie tylko która to część? Chwilę się zastanawiałam, aż przypomniało mi się, że ze stajni można przepłynąć łodzią na drugi brzeg DZW. Wygrzebałam z mózgu, że było tam kiedyś zadanie z Przemytnikami. I to właśnie są okolice jaskini, którą w tych zadaniach odkryliśmy.Czerwony kolor, to miejsce, w które można dopłynąć łódką. Fioletowy to przypuszczalne miejsce, gdzie znajdowałam się ja. Po mapie można przypuszczać, że za ścianą może znajdować się przejście do Północnej Przełęczy. W takim razie, czemu zespół SSO nie chcę nas tam dopuścić, skoro jest inna droga, którą możemy się tam dostać?
Zawróciłam i pobiegłam w głąb wyspy, aż natrafiłam na niewidzialną ścianę. Pomyślałam sobie, że przecież taka ścianka mnie nie zatrzyma, więc spróbowałam się przez nią zlagować. Nie udało się. Próbowałam z 15 minut i nic. Najwidoczniej zespół SSO stwierdził, że cokolwiek znajduje się dalej musi zostać ukryte przed naszymi oczami. 
Bo czy to nie dziwne? Że do innych zamkniętych terenów jest tak łatwy dostęp? Wystarczy się raz zalogować przez niewidzialną ścianę i już? Wystarczy znaleźć sposób na dość stromą, ale nie wysoką górkę i już? Natomiast tutaj jest inaczej - przez ścianę przejść się nie da. Próbowałam w każdym dostępnym miejscu - to niewykonalne. Jest jeszcze jedno takie miejsce. Takie, gdzie ściana jest nieprzenikalna. Mówię tu o ukrytej krainie obok obozowiska Nica w DUD. Można się do niej dostać lagując się przez dużą lodową górę zaraz obok. Lecz możemy przejść tylko przez kawałek ścieżki i trawy, aż nie natrafimy na ścianę, której także nie da się obejść. Z tym, że mam także pewne podejrzenia co do tamtego miejsca. Sądzę, że jest to po prostu przejście z DUD do krainą za Północną Przełęczą. W końcu kraina za ścianą w DUD i ta za Północną Przełęczą są do siebie bardzo podobne. Dodatkowo nawet umiejscowienie na mapie by się zgadzało...

Ale, ale... Ten post nie jest o krainie za DUD (o tym może zrobię osobny post), a o bramie w Kręgu. W każdym razie... Ściany nie dało się obejść, więc pobiegłam w drugą stronę - w kierunku wody. Chciałam zejść na plażę i pobiec nią wzdłuż brzegu. Niestety i tutaj nieprzenikalna ściana zrobiła swoje i uniemożliwiła mi dalszą wędrówkę. 


Moje wnioski po tej wyprawie? Cokolwiek znajduje się dalej jest na tyle ważne w fabule gry, że zespół nie chcę nas do tego dopuścić. O ile pozwala nam na swawole na nic nieznaczących zamkniętych terenach, o tyle nie chcę nas dopuścić do największych terenów.

Ostatnio też wybrałam się w Góry Jora, aby zobaczyć co się tam dokładnie zmieniło. Przebiegłam przez cały teren, od początku do końca i postaram się już niedługo napisać o tym post.

wkurzona-na-ścianę

2016/06/26

Przydatna Niedziela #5 - "Adam Małysz"

Witajcie w ten cudowny i jakże gorący dzień!

Jest tak gorąco, że nic nie chce mi się robić :/ Nawet pomimo tego, że są wakacje D: Na samą myśl, że miałabym wyjść na to słońce umieram xD Nawet mój grubiutki królik aka "Żarłok", przez to gorąco nie ma ochoty na jedzenie. Tylko leży na zimnej podłodze i rozmyśla gdzie by tu się jeszcze wcisnąć, żeby było chłodniej. Obecnie wygrywa miejscówka pod łóżkiem :3

Ale, ale! Nie piszę tego posta, aby rozwijać się o Leonie. 
W końcu nadeszła kolejna niedziela (i ty razem nie trzeba myśleć o tym, że jutro szkoła!).
Także zacznijmy już Przydatną Niedzielę. Jak sama nazwa posta mówi, opiszę Wam dziś jak zrobić buga Adam Małysz. Generalnie bug sprawia, że możemy tańczyć Żabi taniec gdzie chcemy i kiedy chcemy. Dodatkowo możemy "ześlizgiwać" się z gór w JG nie ginąc przy tym. To naprawdę fajna zabawa. A co najważniejsze - bardzo fajnie można trollować Dzikie Boby w Moor, czy na dyskotece w FP. Te wszystkie pytania "co ty robisz!!111!oneone!!1" albo "jak to zrobiłaś?????". Bezcenne B)

W każdym razie... Przejdę już do instrukcji.

1. Jedź na Sobótkę.
2. Włącz muzykę, klikając na magnetofon pod palem.
3. Zatańcz któryś z tańców. Wystarczy parę sekund.
4. Biegnij szybko do krzesła przy stole, zanim muzyka się skończy.
5. Usiądź na krześle i nie schodząc z niego weź podwózkę.
6. Powinnaś mieć teraz wszystkie trzy tańce dostępne gdziekolwiek.

Aby ześlizgiwać się z gór JG musisz pojechać w odpowiednie miejsce. Sporo z Was pewnie wie, gdzie odbywały się zadania z Lisą i harfą (?). Nie do końca pamiętam, jaki to był instrument. W każdym razie, jest to miejsce obok Magicznego Drzewa, obok wilków. 
Natomiast dla tych niewiedzących wstawiam mini instrukcję, jak tam dojechać:

1. Jedź na CS w JG.

2. Jedź za CS i wjedź na taką górkę.


3. Zaraz za drzewem skręć w lewo, w ledwo widoczną ścieżkę.
 

4. Jedź cały czas prosto, ale uważaj, bo bardzo łatwo zsunąć się z góry. Gdy zobaczysz drzewo po prawej stronie ścieżki, to znak, aby skręcić w prawo, w drugą ledwo widoczną ścieżkę.
 

5. Podjedź kawałek w górę i znajdź ścieżkę, skręcającą w lewo. Wjedź na nią i jedź ciągle prosto...


6. ... aż znajdziesz się w górach, na w miarę otwartej przestrzeni.


7. Skręć wtedy w prawo i jedź prosto, aż dotrzesz do trawy.


8. Twój ekran zrobi się zamglony, a ty musisz wtedy skręcić w lewo i pojechać prosto, aż znajdziesz Starodawne Drzewo.9. Zaraz za Drzewem znajdziesz wyrwę w skałach, w którą musisz wjechać.


10. W wyrwie skręć w lewo i jedź prosto, aż znajdziesz suche, ciemne krzewy w stromym dole.
 

11. Skręć wtedy w prawo.


12. Potem wystarczy, że tylko znów skręcisz w prawo i pojedziesz prosto i...


13. ...gotowe!


Ześlizgiwać najlepiej jest z tej skały z przodu.

Jak się ześlizgnąć i nie mieć "wypadku"?

Wystarczy, że zrobisz buga Adama Małysza i spadniesz ze skały. Pamiętaj, żeby od razu po skoku włączyć którykolwiek taniec :) Pamiętaj także, aby mniej więcej w połowie zjazdu wyłączyć tańczenie, żebyś mógł wrócić na górę.zawodowo-skacząca

2016/06/24

Nowy kod dla LT - Wakacje!

Witam wszystkich :D

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień! Witam Was w pierwszym Wakacyjnym Poście!
I to jakim! SSO postanowiło nagrodzić posiadaczy oferty LifeTime małym upominkiem w postaci ślicznej czarno-białej koszulki VIP.

Aby dostać koszulkę musisz:

1. Zalogować się na swoje konto na starstable.com.
2. Wejść w zakładkę "Kod promocyjny".
3. W puste pole wpisać kod SSOSHIRT.

I gotowe - od tej pory jesteś szczęśliwym posiadaczem VIP-owskiej koszulki.
UWAGA! Kod będzie działać tylko i wyłącznie dla posiadaczy LT! 


No więc w końcu mamy upragnione wakacje. Znaczy to jeszcze więcej czasu na granie w SSO, spotykanie z przyjaciółmi i wygłupy. Pamiętajcie, aby ten czas spędzić ostrożnie i zbytnio się nie poharatać i wrócić do szkoły cali i zdrowi!

tak-bardzo-wakacyjna
PS Chce ktoś może do klubu?

2016/06/22

Aktualizacje 22.06 - czyli świętowanie najdłuższego dnia roku czas zacząć!

Cześć, ludziska!

Sporo się dzisiaj w moim SSO-wskim życiu zmieniło, dlatego postanowiłam zmienić coś na blogu.
Jak widzicie zmieniłam szablon - ten jest o wiele jaśniejszy i przejrzysty. 

Dodatkowo postanowiłam staranniej pisać posty (zwłaszcza te o aktualizacjach, bo do tej pory były t tylko króciutkie wzmianki o tym, co się dzieje).

Mam nadzieję, że zmiany się podobają i będą się podobać :)


W tym tygodniu aktualizacji, tak jak wielu graczy podejrzewało, rozpoczynamy świętowanie Sobótki!
Jest to niezwykle ważny dzień dla mieszkańców całego Jorvik. Sobótkę świętują wszyscy, celebrując najdłuższy dzień roku, a zarazem najkrótszą noc.
Najbardziej zaaferowany wydaje się Steve, który podjął się organizacji całego przedsięwzięcia. Niestety biedaczek nie przemyślał wszystkiego dokładnie i wprost utonął w zaproszeniach na Święto!
Dlatego właśnie potrzebuje Naszej pomocy. 

Aby rozpocząć zadani związane z Sobótką pojedź do Steve'a. Ma on masę zadań organizacyjnych!

Dodatkowo mieszkańcy Srebrnej Polany pożegnali się z Eddie i Ferdinandem, którzy zawitają ponownie w ich rejonach dopiero za sześć tygodni. Natomiast nasi wędrowcy powoi zaczynają rozkładać namioty w Wiosce Rybackiej, gdzie już za tydzień będzie można zakupić od nich przepiękne konie.

W Jorvik City Plaza także roi się od nowości. Dopiero co przyjechała nowa dostawa przepięknych letnich ubrań!

To tyle, jeśli chodzi o aktualizacje. 
Łapcie parę fotek zrobionych przeze mnie podczas robienia dzisiejszych Sobótkowych Zadanek :3

Słupi i liście - są!
Profeszynal cenzura by Łydka xDDzieciak wygląda na bardzo zadowolonego z nowej ozdoby, czyż nie? 

Jeszcze jeden news:
oficjalnie skończyłam WSZYSTKIE dostępne zadania.
Dosłownie przed dwudziestoma minutami wbiłam repkę PODZIWIANIA w Klubie Wędkarskim w DZW ^^
Tak strasznie się cieszę, bo robiłam ją już parę mięsięcy xD Tak nie lubiłam łowić, ale teraz mam już z głowy. Ostatnio tez oddałam wszystkie szkielety i również zakończyłam działalność w DUD.

Patrzcie, jak się Dzieciak cieszy :D Aż wyszczerzył zęby xD

A więc to tyle z dzisiejszego posta o aktualizacjach :)

szukająca-klubu

2016/06/20

Nowy zwiastun i strona startowa

Hejo!

Star Stable sprawiło sobie nowy wygląd strony startowej :) 
Teraz możemy na niej zobaczyć PPK, i biegnące Dzikie Walijczyki.
Zmianie uległ także zwiastun.
Jest teraz bardziej dopracowany. Bardziej oddaje charakter gry :)

video

nie-mająca-pojęcia-co-by-tu-dzisiaj-wpisać

2016/06/19

Północna Przełęcz - Wyprawy Łydki

Salut!
to "cześć" po francusku, jakby ktoś nie wiedział :D

Więc tak... Coś tam kiedyś dyrektor SSO  w jakimś wywiadzie wspominał, że jeszcze w tym roku otwarty będzie nowy teren. Dodatkowo przeczytałam u Lany Hawkson [LINK], że teren jakby się "wypłaszczył". Co może oznaczać, że nie długo będzie otwarty (tak samo było z PPK). 
Tak więc postanowiłam to sprawdzić. I wybrałam się tam. Kiedyś próbowałyśmy na którymś spotkaniu klubowym, ale nie bardzo się udało przejść przez górkę.
Ale Łydka, jak to Łydka musi postawić na swoim. Więc zrobiłam buga z JCP, pobiegłam do Północnej Przełęczy, mistrzowsko ześlizgnęłam się po klifie i przeniknęłam magicznie przez ścianę. 
Znowu zaczęłam walczyć z przeklętą górką. Po pół godzinie w końcu się udało.


Następnie, nie bez trudu, ześlizgnęłam się z niej i... OTO JESTEM!
Szczęśliwa i zaciekawiona tym, co zobaczę zaczęłam biec...


I biec...


I biec...


Nie mijając kompletnie nic, prócz drzew, traw, kwiatków i krzewów :")
W końcu dobiegłam do plaży i morza. Nie ześlizgiwałam się natomiast niżej, bo teren wyglądał na zdradziecki i zapewne nie mogłabym już wrócić.


Gdzieś w oddali majaczyła mi jakaś przystań... Podbiegłam bliżej i okazało się, że jest to przystań w DZW. Jeśliby się bardziej przyjrzeć można zauważyć ogromny jacht Kapitana.

To pokazuje ogrom tego terenu.

Z Północnej Przełęczy dobiegłam aż do początków DZW.


Potem zawróciłam i znów biegłam... 
 Jedyne co bardziej rzuca się w oczy to spore wzniesienie... Nic innego.


W oddali widać także ośnieżone szczyty, co może oznaczać DUD. 

Chciałam zwiedzić jeszcze więcej terenu, ale teren zrobił się bardziej pagórkowaty, a głupkowata Łydka wleciała w dziurę.


I nie mogła się wydostać.

wkradająca-się-niczym-ninja