2016/10/29

Sto lat, sto lat Łydka!

Tak, tak moi drodzy. Dokładnie rok temu pierwszy raz otworzyłam okno gry Star Stable i stworzyłam Lydię Kinglake. Jestem szczerze zaskoczona, że zdołałam wytrwać przy jakiejkolwiek grze aż rok. To, jak na moje standardy, naprawdę długo. Zazwyczaj instalowałam jakąś grę, tworzyłam postać i po paru dniach bezsensownego grania odpuszczałam.

Aż w końcu pewnego dnia, niedługo po kupnie nowego laptopa, szukając czegoś, co zabiłoby nudę wpadałam na reklamę SSO. Od samego początku strona, jak i ogólnie gra wydawała mi się grą dla dzieci. Dużo się nie pomyliłam, ale cii. Ten wszechobecny róż, połączony z fioletem! Dla mnie, fanki koloru czarnego była to zgroza.
Dodatkowo moją niechęć wzmocnił fakt, że za grę trzeba płacić. Dowiedziałam się na stronie, że darmo to tylko do 5 poziomu, a dalej muszę bulić hajs na pikseolowe koniki. Stwierdziłam jednak, że w końcu lepszy rydz niż nic i że przecież mogę ją równie dobrze po osiągnięciu 5 lvl'a wywalić.
Oczywiście teraz wiem, że niesamowicie się myliłam.

Także wchodząc do gry i mrużąc oczy przed oślepiającym różem i dziwnym kotem na płocie nie miałam zbyt uradowanej miny.

Stworzyłam postać. Pamiętam, że wybrałam długie blond włosy i ten straszny, okropnie brzydki makijaż z dziwnym pieprzykiem. Do teraz się tego wstydzę. Zostało mi tylko wybranie imienia i nazwiska. Wybór padł na imię Lydia. Pamiętam, że wtedy miałam hopla na punkcie oglądania seriali. Jednym z nich był Teen Wolf, gdzie jedną z bohaterek jest właśnie Lydia. Pierwszy człon nazwiska wybrałam na chybił trafił, natomiast drugi związałam z żeglarstwem, które uprawiam od dziecka. Lake znaczy jezioro, więc pasowało :D

Tak właśnie powstała Łydka. 

Kolejnym krokiem było stworzenie swojego konia. Jego wygląd mnie przeraził - wyłupiaste oczy, dziwne ruchy... Kosmita, pomyślałam.

Jak już wspominałam - uwielbiam czarny kolor, dlatego wybór maści i grzywy mojego startowca nie był trudny. Imię powstało z połączenia Dark (ciemny) oraz Star (gwiazda).

Weszłam do gry. Byłam typowym bobem, jak każdy. Latałam gdzie popadnie, sporadycznie robiąc zadania. Po zdobyciu 5 poziomu postanowiłam kupić SR. Przyznam, że już wtedy gra mnie bardzo wciągnęła. Zakupiłam Star Rider'a na 3 miesiące i zaczęłam prawdziwie grać. Przez większość czasu nadal byłam trochę zdezorientowana, nie wiedziałam jak dojechać do ujeżdżalni (próbowałam przeskoczyć nad ogrodzeniem ogrodu w Winnicy ;-;), ani czym są staty. Powoli uczyłam się wszystkiego o SSO.

Przygodę z pierwszymi klubami zaczęłam około 9 poziomu. Wtedy to dołączyłam do klubu, którego nazwy kompletnie nie pamiętam. Niestety, na drugi dzień właścicielka postanowiła go usunąć, także moja kariera jako klubowiczki nie była zbyt długa. 
Około 11 lvl'a postanowiłam ponownie spróbować. Jak rasowy bobek napisałam na globalu, stoją w Miasteczku Srebrnej Polany, że chcę dołączyć do aktywnego klubu. Szybko dostałam zaproszenie do Equestrain Hawks, który prowadziła Vivien Starnose. Był to mój pierwszy prawdziwy klub, w którym spędziłam około miesiąca. W tym czasie mocno zaprzyjaźniłam się z Vivien, z którą do tej pory utrzymuję dobry kontakt. Po jakimś czasie coś się zepsuło i postanowiłam odejść. 
Miałam 15 lvl i dopiero co odblokowane DUD oraz DZW, kiedy dołączyłam do Evil Titans.
Był to klub wtedy bardzo znany i aktywny na Miodku. Byłam w nim sporo czasu, lecz z przyczyn prywatnych postanowiłam odejść. Zaraz po tym kupiłam Life Time.
Moim kolejnym krokiem było przeniesienie się na Lasek i dołączenie do lubu Opal Hearts. Byłam już wtedy po wbiciu 16 lvl. Klub był przeznaczony dla starszych graczy, więc szybko się w  nim odnalazłam.
Niestety właścicielka przestała wchodzić na grę z powodu zbyt dużych lagów. Wtedy właśnie przeniosłam się z powrotem na Miodek, gdzie ponownie dołączyłam do ET. Nie był to jednak już ten sam klub, co kiedyś, więc przeniosłam się do Valedale Eagles. Klub prowadzony był przez moją znajomą, Athenę Starsmith. VE to klub, który wspominam bardzo dobrze. Poznałam w nim wiele wspaniałych osób, z niektórymi kontakt utrzymuję do dziś, a niektóre nawet dołączyły do Frost Hearts. Spędziłam tam ponad dwa miesiące, grając z dziewczynami z tamtego klubu. 
Po odejściu z VE dołączyłam do klubu znanej mi blogerki, Lany Hawkson - Shadow Jokers.
To właśnie tam poznałam wszystkie bliskie mi osoby, z którymi się teraz przyjaźnię. 
Po dwóch miesiącach wspólnego bycia w SJ, razem z paroma dziewczynami postanowiłyśmy odejść. Sylvie, która najbardziej się do tego nadawała, założyła Frost Hearts.
I chociaż wiele razy ciągłe dołączanie do nowych klubów było dla mnie uciążliwe i męczące, to wiem, że było warto. Kto wie, jak potoczyła by się moja klubowa kariera, gdybym wybierała inaczej.

Pamiętam, że gdy jeszcze byłam bobkiem moim marzeniem było posiadanie Tinkera. W tych koniach jest coś takiego, że każdy nowy gracz o nim marzy. Przez parę poziomów zastanawiałam się nad jego kupnem, aż w końcu dowiedziałam się, że w grze istnieją konie z nowymi animacjami. Był to dla mnie, zwykłego boba z Murland, szok. Po dołączeniu do EH kupiłam Morgana z Jodłowego Gaju, maści cremello. Był moim pierwszy kupionym koniem, który zastąpił kanciastego startowca. I chociaż teraz już na nim nie jeżdżę, to nadal miło go wspominam.
Kolejnym koniem na mojej liście był siwy Shire z Wyspy Padok. Uwielbiałam te wielkoludy, a ta maść była inna niż wszystkie. Taka oryginalna. Bardzo długo był on moim ulubionym koniem, na którym jeździłam dosłownie wszędzie. 

Lecz, tak naprawdę, co lubię najbardziej w Star Stable?

Zdecydowanie otwarty świat. Jest tyle możliwości co do tego, gdzie pojechać. Możesz robić co tylko ci się żywnie podoba, niekoniecznie podążając wytyczoną ścieżką zadań. Dodatkowo możliwość poznawania nowych ludzi i to, że widzisz ich wszystkich naokoło siebie. No i oczywiście niebanalna historia, która co prawda idzie naprzód baaardzo powoli.

I szczerze? Instalując tą grę rok temu nie spodziewałam się, że wytrwam z nią cały ten czas. Nie sądziłam, że założę o niej bloga i poznam tylu wspaniałych ludzi :)

Czas teraz na posumowanie tego roku!

Przez cały rok

wbiłam prawie 19 poziomów
zdobyłam 61275 PD z zadań
kupiłam 33 konie
z czego wytrenowałam (nie sama :P) 21
moje wszystkie konie mają 745 360 PD
wydałam około 61 076 Star Coins (wow, sporo)
przeżyłam 52 środowe aktualizacje
wygrałam 53 rozety z mistrzostw
15 razy zmieniałam fryzurę
byłam w 10 klubach
znalazłam wszystkie 89 gwiazdek
5 razy zmieniałam stajnię macierzystą
wbiłam 153 525 punktów reputacji
26 razy zrobiłam zadania z Targu Koni...
oraz przeżyłam wiele wspaniałych przygód i poznałam mnóstwo świetnych ludzi!


Aktualizacje 26.10 - płazy w torbach

Tak, wiem... Pobiłam chyba rekord opóźnienia w aktualizacjach.
Miałam ostatnio tyle na głowie, że najzwyczajniej w świecie zabrakło mi czasu. Dopiero dziś mam trochę wolnego, więc od razu zajmuję się brakami na blogu ;)
Mam także zamiar zaktualizować zakładkę Moje konie, bo nie ukrywam, że doszło mi ich sporo.

Przejdźmy jednak do tematu posta.
Co pojawiło się w ostatniej aktualizacji?
No niezbyt wiele, trzeba to przyznać.
Nie zrozumcie mnie źle - żabki są przesłodkie i zakupiłam turkusową oraz zieloną... Ale nie było to to, co oczekiwałam.
Miałam wielką nadzieję na NOWE zadania Halloween. Po tym, co powiedziała pani Ola na live podejrzewałam, że w pierwszym tygodniu będą dostępne stare zadania, a w drugim dodadzą nowe. Niestety po raz kolejny się zawiodłam.. A tak liczyłam na ten 19 lvl, do którego brakuje mi już tylko 2 cm! 

W każdym razie do JCP dotarły nowe, niezbyt w moim guście ubrania oraz nowy sprzęt, który jest prześliczny i zdecydowanie przyda mi się do klubowego dnia westernowego.

Targ rozkłada się na Arenie Jeździeckiej, a starych fryzów pewnie nadal na nim nie zobaczymy.
Takie życie... No bywa.

Z niecierpliwością czekam także na Dzikie Konie Jorveskie, które, mam nadzieję, pojawią się już niedługo. I mam nadzieję, że pojawią się nowe kolory!


2016/10/24

Zajawka nowych stajni!

Dosłownie parę minut temu SSO opublikowało nowy wygląd stajni, które pojawią się w grze już w listopadzie!
Zostaną one powiększone i zamiast 10 koni będziemy mogli trzymać ich 12, 16 lub 18.
Dodatkowo Wyspa Koni znika na dobre. Do dyspozycji będziemy mieć własny padok, na którym będziemy mieli okazję trzymać konie, których w stajni nie chcemy. I to za darmo!
Wszystko to prezentuje się naprawdę świetnie. Najbardziej zadowolona jestem z większą ilością boksów. Lubię trzymać moje pociechy blisko siebie ;)


A Wam jak się podobają nowe stajnie?
Wpadnijcie na SSO'we Social Media, aby obejrzeć szkice nowych stajni ;)

2016/10/19

Aktualizacje 19.10 - straaaaszne rzeczy + miejsca duszków!

Witajcie!

Od razu przepraszam, że post dodaję tak późno, lecz zbierałam informacje o duszkach, aby już dziś móc Wam przedstawić listę większości (niestety nie wszystkich) duszków, jakie znalazłam.
Muszę się przyznać, że w większości kierowałam się moją listą z poprzedniego roku :D

Lecz najpierw parę słów o aktualizacji.

Szczerze to po live na Facebooki, w którym pani Ola odpowiadała na pytania spodziewałam się czegoś jeszcze lepszego, niż rok temu. Podobno miały być zupełnie nowe zadania, a mamy zadania z zeszłego roku. W dodatku zadania, których nie można zrobić, jeśli wykonało się je rok temu.

Mam tylko nadzieję, że za tydzień będziemy mieć kontynuację Halloween i nowe zadania.

Lecz czeka Nas też coś nowego! SSO dodało do gry Jeźdźca Bez Głowy :o
I rzeczywiście można go spotkać! To nie plotki!
Jako pierwsza z Nas odkryła go Sylvie Graylake. Stał sobie za Ujeżdżalnią, po drugiej stronie rzeki. 
Najprawdopodobniej jednak zmienia on swoje położenie, ponieważ moja koleżanka godzinę później już go tam nie zastała.

Dla wszystkich ciekawskich - wygląda on tak:


I gdy tylko podjedzie się do niego bliżej, granice naszego ekranu stają się czarne, a on sam zbiera się do ataku...


Lecz spokojnie, tepnie Was tylko do stajni :D A przed nią będzie na Was czekała niespodzianka ;)

Dodatkowo po wyspie rozeszły się już plotki, że można usłyszeć dziwne krzyki i dźwięki Jeźdźca. Specjalnie dla Was sprawdziłam to i rzeczywiście!
Raz na jakiś czas można usłyszeć krzyki mężczyzny i dziwne dźwięki jakby... łamania kości? Może karku?

W każdym razie... Odstawmy to na bok... To zbyt drastyczne.

Jak co tydzień nowe ubrania zawitały do JCP, a targ rozłożył się w DZW.
Straszne zadania z zeszłego roku można odebrać u Przemytników, ale tylko jeśli nie robiło się ich rok temu.
Duchy nadal latają po Jorvik, a Naszym zadaniem jest je odesłać w zaświaty.
Straszny wyścig w piwnicach zamku znów funkcjonuje, a Dom Strachów możecie odwiedzić wchodząc do zamku. Górne drzwi po lewej stronie ;)

Ale spokojnie... To tylko Halloween. Nie ma się czego bać... Chyba B)

W każdym razie przejdźmy do tego, na co czekacie :D
Współrzędne i miejsca duszków!

X 195 Y 249
okolice domku Pani Holdsworth

X 104 Y 146
DZW, droga obok  CS, farma Jaspera

X 83 Y 136
DZW, Las Złotych Liści, obrzeża/ wyścig

X 42 Y 122
DZW, naokoło miasteczka

X 32 Y 94
DZW, wjazd do stajni/ plaża na około

X 84 Y 177
Zapomniane Pola

X 30 Y 125
DZW, Latarnia

X 46 Y 250
Jarlaheim, balkon

X 105 Y 233
Północne krańce Zielonej Doliny

X 236 Y 274
Fort Pinta, wieża

X 84 Y 234
Jarlaheim, górna część Farmy Złotej Osrogi

X 24 Y 275
dolne części Wyspy Padok, za budynkiem

X 170 Y 284
Epona, Posiadłość Dews, padok

X 135 278
Kotlina Strażników

X 138 Y 325
Lustrzane Bagna, obok jednego z mostów

X 117 Y 298
Kocioł

X 189 Y 199
między Zamkiem, a Farmą Steva

X 138 Y 160
piwnica w Winnicy

X 222 Y 142
Głuche Lasy, obok ptaka

X 197 Y 104
górny pokład Obserwatorium Srebrnej Polany

X 193 Y 186
wokół Miasteczka Srebrnej Polany i Farmy Marleya

X 124 Y 168
Ogród w Winnicy

X 171 Y 124
Północna Przełęcz

X 123 Y 100
Bagienny Kocioł w DZW

X 151 Y 131
Pola Naftowe/ Tor Baronowej

KRĄG DRUIDÓW W VALEDALE

X 301 Y 210
Kopalnie Srebrnej Polany

X 271 Y 247
Grób Państwa Hill

X 302 Y 34
DUD, obok jaskini

X 285 Y 237
Pola Jodłowego Gaju/ Jabłkowy Sad

PPK - JEST JEDEN DUSZEK, LECZ NIE UDAŁO MI SIĘ GO JESZCZE ZNALEŹĆ
KRĄŻY ON PRZY WJEŹDZIE NA PPK OD STRONY EPONY

To wszystkie duszki, które udało mi się do tej pory znaleźć, ale zaglądajcie na bloga, bo mam zamiar aktualizować tą listę ;)
2016/10/14

Aktualizacje 12.10 - szare piękności

Tak, tak, wiem. Trochę się spóźniłam z aktualizacjami... Tak trochę dwa dni, ale ciii.
W każdym razie nie ma sensu już ich wrzucać, ale opublikuję dla zasady :D
Może ktoś jeszcze będzie chciał to przeczytać ;)

W każdym razie w środę do Jorvik przybyły nowe maści koni.
Do wyboru mamy siwego Anglika, Islanda oraz Morgana.
Anglika możemy znaleźć w Księżycowym Sierpie za 890 SC.
Jest ładny, mocno pocieniowany. Ma ciemny pysk, przechodzący w jasną szarość.
Kupiony - AirCry :D

Island znajduje się w Nowej Grani za 949 SC. 
Jest prześliczny. Ma jasny pysk i ciemne skarpety.
Również kupiony - GraySecret.

Morgan jest w Jodłowym Gaju za 790 SC.
Najmniej podoba mi się z całej trójki, chociaż jest ładny.
Ma prześliczne niebieskie oczy, oraz dosyć dziwne, jasno-ciemne skarpety, na których kolory nie przechodzą zbyt płynnie.
Długo się zastanawiałam nad jego kupnem, ale wreszcie dziś kupiłam :D

Nowe maści Waszych ulubieńców!

Dodatkowo strona powitalna Star Stable zmieniła się w bardziej Halloween'ową i wygląda niesamowicie. Została zrobiona w formie editu i mogę śmiało przyznać, że jest najładniejsza ze wszystkich. 


Dodatkowo pamiętajcie, że SSO nadal pracuje nad rozwiązaniem problemu z błędami (np. nie możnością wejścia do gry), ale może zająć im to trochę więcej czasu. Dlatego uzbrójcie się w cierpliwość i poczekajcie.


2016/10/06

Odpowiedzi do quizów na Urodzinowym Szlaku!

Hej :D

W związku z tym, że pytania z quizów nie zawsze są łatwe, przyjemne i proste postanowiłam podać odpowiedzi do nich ;)

QUIZ W LESIE ZŁOTYCH LIŚCI (DZW)

1. Gdzie w Jorvik możesz znaleźć bibliotekę?
Odp.: Winiarnia

2. Ile zębów ma dorosły koń?
Odp.: 40-42

3. Która z tych ras koni ma najwięcej wspólnego z jeździectwem westernowym?
Odp.: Quarter

4. Ile dzieci miał Mississippi Jones?
Odp.: 2

5. Ile litrów wody dziennie zazwyczaj pije koń?
Odp.: 45 litrów

6. Kim jest mąż Czarownicy Pi?
Odp.: Burmistrz Klaus

7. Jak nazywają się włosy, które możesz znaleźć na grzywie i ogonie konia?
Odp.: Końskie włosie


QUIZ W MOORLAND

1. Jak nazywa się klub jeździecki z Moorland?
Odp.: Bobcats

2. Które z tych obowiązków możesz wykonywać każdego dnia w stajni Moorland?
Odp.: Karmienie koni

3. Jakie dwie waluty są dostępne w Jorvik?
Odp.: Szylingi Jorvik i Star Coins

4. Co musisz robić każdego dnia, aby twój koń czuł się dobrze?
Odp.: Szczotkowanie, karmienie i pojenie

5. Które z wymienionych nie jest rasą konia?
Odp.: Bulldog

6. Jaki jest skrót od Szylingów Jorvik?
Odp.: JS

7. Czym są szczotki pęcinowe?
Odp.: Obfite owłosienie na kopytach koni


QUIZ W ZIELONEJ DOLINIE

1. Jak nazywa się pesymistyczny krawiec ze Srebrnej Polany?
Odp.: Donald

2. Gdzie musisz się udać jeśli chcesz popływać razem ze swoim koniem?
Odp.: Plaża Fortu Pinta

3. Która z wymienionych nie jest rasą kuców angielskich?
Odp.: Konik Pony

4. Jak nazywa się maść Fiordów?
Odp.: Kara

5. Jak nazywa się największa gwiazda rapu w Jorvik?
Odp.: Raptor

6. Która ze stajni jest najsławniejsza w Jorvik?
Odp.: Stajnie Jorvik

7. Gdzie na wsypie jest ciągła zima?
Odp.: Dolina Ukrytych Dinozaurów


QUIZ W KSIĘŻYCOWYM SIERPIE

1. Czym jest monte?
Odp.: Kiedy jedziesz na koniu wyścigowym, zamiast na tylnym zaprzęgu

2. Jak nazywa się klub jeździecki w Eponie?
Odp.: BullDogz

3. Fort Pinta i Fort...
Odp.: Maria

4. Jak nazywają się dwie najstarsze rodziny pochodzące z Urodzajnych Hrabstw?
Odp.: Goldspur i Jarlasson

5. Jak nazywają się największe bagna Epony?
Odp.: Lustrzane Bagna

6. Ile chodów posiada Kuc Islandzki?
Odp.: 5

7. Które z wymienionych nie jest maścią konia?
Odp.: Brzegowa


QUIZ W JODŁOWYM GAJU

1. Która z wymienionych firm operuje w Jorvik?
Odp.: GED

2. Jak długo trwa ciąża u koni?
Odp.: 11 miesięcy

3. Kto jest właścicielem stajni Moorland?
Odp.: Rodzina Moorland

4. Gdzie możesz znaleźć dyniową farmę Jaspera?
Odp.: Dolina Złotych Wzgórz

5. Jakie imiona mają ogrodnicy mieszkający niedaleko Winnicy?
Odp.: Bjorn i Agnetha

6. Która nazwa jest poprawna: czaprak czy koc?
Odp.: Czaprak

7. Jaka jest maksymalna wysokość na zawodach dla kucyków?
Odp.: 148 cm


QUIZ W GŁUCHYCH LASACH (VALEDALE)

1. Którą z wymienionych ras znajdziesz tylko w Jorvik?
Odp.: Jorvik Gorącokrwisty

2. Gdzie w Jorvik jest wieczna jesień?
Odp.: Dolina Złotych Wzgórz

3. Gdzie na koniu znajdziesz lędźwie?
Odp.: Między grzbietem, a zadem konia

4. Jak nazywa się najmniejszy koń na świecie?
Odp.: Falbella

5. Który z wymienionych koni najlepiej przerwa zimę?
Odp.: Północno-Szwedzki

6. Kto kocha westernowy i beczkowy wyścig?
Odp.: Marley

7. Jeśli chcesz iść na dyskotekę, gdzie powinieneś pojechać?
Odp.: Fort Pinta


QUIZ W FORCIE PINTA

1. Jaki procent końskiego ciała zajmują mięśnie?
Odp.: około 50%

2. Kiedy Jon Jarl przybył do Jorvik?
Odp.: 1218

3. Co robiła Pani Holdsworth gdy była młodsza?
Odp.: Księgowa

4. Które maści nie występują u koni arabskich?
Odp.: Pinto i Brindle

5. Jakie są najstarsze archeologiczne znaleziska udomowionego konia?
Odp.: 6000 lat

6. Ile stajni jest w Srebrnej Polanie?
Odp.: 6

7. Ile oddechów na minutę bierze koń w stanie spoczynku?
Odp.: 8-152016/10/05

Aktualizacje 05.10 - PIĄTE URODZINY STAR STABLE

Witajcie!

W końcu nadszedł październik, który przynosi ze sobą tydzień urodzinowy!
Jak co roku świętujemy urodziny gry. W tym roku wypadają piąte :D

Co za tym idzie?
Mnóstwo prezentów, zabaw i specjalnych wyścigów.
Ale po kolei.
Podczas tego tygodnia Zespół przygotował dla Nas urodzinowy szlak, podczas którego Naszym zadaniem jest odpowiedzenie na parę pytań. 

Aby wziąć udział w quizie na danym obszarze musicie porozmawiać z następującymi osobami:

Jenna w Moorland
James w Forcie Pinta
Pamela w Księżycowym Sierpie
Claire w Valedale
Pani Pike w Zielonej Dolinie
Felicity w Jodłowym Gaju
Emma w Lesie Złotych Liści

Dodatkowo przez cały tydzień dostępne są wyścigi, które dają więcej PD, niż inne!
Aby dowiedzieć się, które są to trasy oraz na które dni wypadają musicie porozmawiać z Liderem Urodzinowych Wyścigów w Forcie Pinta.

Targ Koni rozłożył się w Srebrnej Polanie, a nowe ubrania zawitały do JCP.

Następnym prezentem jest urodzinowa zniżka na SR i SC - aż 30%!
Uwaga! Promocja nie dotyczy zakupów przez telefon i w GiftShopie.