Pierwsze minuty w grze

Właśnie ukończyłeś tworzenie swojej postaci. Teraz przydałoby Ci się trochę podstawowej wiedzy o rozgrywce.

Nie będę opisywać o czym jest gra, ponieważ myślę, że każdy powinien dowiedzieć się sam ;)
W trakcie pierwszych minut gry na ekranie będą wyskakiwały Ci dymki. Możesz je czytać, lub nie. Twój wybór. Lecz ja radziłabym jednak zaznajomić się z ich treścią, gdyż są to przydatne w grze informacje.
Postaram się powiedzieć Ci najważniejsze rzeczy.

1.Poruszanie się


PieszoStrzałka w górę- przód

Strzałka w dół- do tyłu
Strzałka w lewo- w lewo
Strzałka w prawo- prawo

Nie jest to takie trudne, prawda?

Na koniu


Strzałka w górę- jazda w przód/przyspieszenie

Strzałka w dół- cofanie się
Strzałka w lewo- skręt w lewo
Strzałka w prawo- skręt w prawo
X- raptowne zatrzymanie konia/dębowanie

Poprzez podwózkę


W każdej stajni, lub w jej pobliżu stoi podwózka. Gdy jesteś StarRider możesz przemieszczać się nią w odległe miejsca (gdy jesteś leniwy :P). Wystarczy, że do niej wjedziesz i zapłacisz 25 Szylingów lub 2SC.


Możesz także podróżować za darmo do swojej stajni macierzystej. Wystarczy, że klikniesz na telefon, znajdujący się w menu w kształcie podkowy i naciśniesz "Wezwij podwózkę". To automatycznie przeniesie Ciebie i Twojego konia do stajni macierzystej.

2.Rozmowa z ludźmi


Możesz rozmawiać z każdą postacią, nad którą widnieje "!". Aby rozmawiać z innymi graczami otwórz chat, klikając na ikonkę w lewym dolnym rogu ekranu.


3.Co oznaczają ikonki na moim ekranie?


W górnym lewym rogu ekranu widnieje poziom Twojej postaci, jej nazwa oraz pasek życia (gdy zejdzie on do zera Twój koń i postać zostaną przeniesieni do stajni macierzystej). Pod spodem znajduje się poziom Twojego konia, jego imię oraz także pasek życia (te same zasady co z życiem postaci).

W prawym górnym rogu znajduje się przycisk powiadomień. Będą tam wyświetlane różne informacje, np. czas do rozpoczęcia mistrzostw, rozpoczęte zadania lub gdy Twój znajomy zaloguje lub wyloguje się.
W lewym dolnym rogu znajduje się menu w kształcie podkowy.


Aby dowiedzieć się więcej o symbolach, kliknij "Chat i symbole"

Na samym dole ekranu znajduje się pasek, który mówi ile zostało do osiągnięcia następnego poziomu.

4.Używanie przedmiotów

Aby użyć przedmiotu, przeciągnij go z inwentarza do miejsca gdzie chcesz go użyć. Jeśli będzie on mógł być użyty w tym miejscu, naokoło przedmiotu pojawi się zielona obwódka.

Aby zmienić ubrania postaci lub wyposażenie konia kliknij na przedmiot dwa razy lub przeciągnij go w miejsce przeznaczone dla niego w karcie postaci.


2 komentarze:

  1. YYYYYYY........... 25 js lub 25 SC!? No chyba nie xdd.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nie jest napisane schludnie. Poza tym gdzie ty to wypatrzyłaś/ wypatrzyłeś? Tam jest napisane ,,25 Szylingów lub 2SC".

      Usuń

Każdy może mieć swoje własne zdanie - to normalne. Ludzie są różni i każdy ma swoją opinię, gust i odczucia. Ważne jest, aby umieć to wszystko wyrazić w kulturalny sposób. Mam nadzieję, że właśnie takie będą Wasze komentarze - że będziecie w kulturalny, nie uwłaczający nikomu sposób komentować posty na tym blogu. Nikt nie lubi być wyzywany czy obrażany.
Trzeba tylko znaleźć różnicę między hejtem, a konstrutywną krytyką :)
Pozdrawiam, Łydka