2016/05/29

Przydatna Niedziela #2

Ahoj!

Witam w już drugim poście z Przydatnej Niedzieli ^^
Dzisiaj przedstawię Wam sztuczkę (buga, glitcha? sama nie wiem, co to xD), która czasem naprawdę się przydaje.
Na pewno większość z Was zirytowało kiedyś zachodzące słońce w SSO. I o ile sprawia ono przepiękną scenerię do zdjęć, o tyle w niektórych sytuacjach staje się naprawdę denerwujące - to pomarańczowe niebo, sprawiające, że wszystko staje się ciemniejsze, to, gdy nie widzicie przeszkody w wyścigu i po prostu na nią wpadacie. Taaak, to przeżył każdy z nas.
Mnie osobiście wkurzał zachód słońca podczas CS'ów. Ostatnie CS'y w piątek są o godzinie 22. Już samo ściemnienie utrudnia zajęcie jakiegokolwiek lepszego miejsca. Dodatkowo CS'y te odbywają się w Jodłowym Gaju, także do ściemnienia dochodzi jeszcze deszcz i błyskawice - nie są to zbyt dobre warunki do jazdy.

Także, jeśli miałeś kiedykolwiek taką sytuację - zapraszam do poznania mojego sposobu, który nie jest wcale taki trudny.

Wszystko, co musisz zrobić to:

gdy tylko zacznie się ściemniać jedź do pani Morse -  kobiety, która prowadzi slalom w przesmyku między Jeziorem Valedale, a Jodłowym Gajem. Wystartuj w jej wyścigu. Nie musisz robić całego - wystarczy, że twój ekran podczas wyścigu ściemni się. Gdy tylko skończysz - twój świat w SSO stanie się tak samo jasny, jak w dzień :D

Zastanawiasz się - jak to możliwe? Otóż podczas slalomu nasze niebo ściemnia się. Gdy wychodzimy z wyścigu niebo rozjaśnia się, jakby nadal był dzień. Podejrzewam, że jest to spowodowane niedopracowaniem ze strony SSO.

Ciekawostka:
taki sam efekt dają sanie Świętego Mikołaja w zimę - wystarczy, że wsiądziemy do rozdawania prezentów, a gdy skończymy nasz świat znów będzie jasny. 

2016/05/27

Podwójne Star Coins!

Witam wszystkich

W ten weekend Star Stable uraczyło nas Podwójnymi SC!
Nie sądzicie, że to niesamowita okazja na wyżulenie od rodziców przedwczesnego prezentu na Dzień Dziecka? A jeszcze lepiej by było, gdyby prezent objawił się w formie SC xD

Oferta, tradycyjnie trwa do 30 Maja (poniedziałek).


Dodatkowo SR LT otrzymali kolejny, ostatni już, element do westernowego stroju :D
Tym razem są to spodnie.

Aby je otrzymać należy:

1. Być Star Rider Life Time.
2. Zalogować się na stronie starstable.com
3. Wejść w zakładkę "Kod promocyjny".
4. Wpisać w wyznaczone pole kod "WESTERNPANTS".A dodatkowo - Rosalie Dorian (kto jest na polskiej grupie Star Stable na Facebooku, ten kojarzy), przygotowała kalendarz mówiący kiedy możemy spodziewać się Podwójnych SC. Jest mnóstwo pytań o to - nie tylko do Supportu, ale też na grupie, dlatego myślę, że to fajna rzecz.

Taka gwiazdka oznacza sprawdzone już daty
Taka gwiazdka oznacza przypuszczalne daty

UWAGA! DATY Z KALENDARZA I PRAWDZIWE DATY MOGĄ SIĘ OD SIEBIE RÓŻNIĆ! KALENDARZ NIE GWARANTUJE STUPROCENTOWEJ SPRAWDZALNOŚCI!


2016/05/26

Top 5 #1: Najładniejsze miejsca w SSO

Hey

Witam w nowej serii na blogu. Jak sama nazwa wskazuje, posty będą dotyczyły moich ulubionych, lub wręcz przeciwnie, rzeczy na SSO. I tak właśnie zaczynamy od TOP5 ulubionych miejsc w SSO :)

5. Wyspa obok Stajni Złotych Liści

Nie wiem, czy wszyscy kojarzą o co mi chodzi xD
To wyspa, do której dostęp dostaje się po wykonaniu zadania z Przemytnikami. Aby się na nią dostać należy popłynąć łódką z plaży przy Stajni :)
Szczerze? Nie bardzo lubię DZW. Głownie dlatego, że kojarzy mi się z jesienią, która jest moją, drugą w kolejności, znienawidzoną porą roku. Serio. Ten ciągły deszcz, zimny wiatr i nudne, brązowe kolory... Aż mam ciary.
Natomiast to miejsce oczarowało mnie - zawsze spokojne, bez nadmiernej ilości graczy, zawsze puste. Ma się wrażenie, że jest się jedynym graczem na serwerze xD Jeszcze nigdy nikogo tam nie spotkałam, a dosyć często tam siedzę, gdy chcę pobyć sama.


4.Urwisko w Jodłowym Gaju

To miejsce kojarzy chyba każdy. A jak nie kojarzy, to pozna z zadań z Lisą. Piękny widok na całe Jorvik. Widać stamtąd Zamek, Wiatrak, Fort Pinta. Generalnie wszystko. I chociaż trudno tam trafić to i tak często tam jeżdżę, bo naprawdę warto. Co prawda, od dodania PPK widoczek troszkę się zepsuł, bo oddalona od nas wyspa staje się białą plamą.


3.Valedale

To miejsce zna każdy - piękna stajnia (kiedyś moja macierzysta), kwitnące kwiaty, tajemniczy padok, ukryty w górach, spadające płatki z drzew, kamienny most i pnąca się w górę śniegowa dróżka - to wystarczy, aby uznać to miejsce za niesamowite. Valedale to jedno z ładniejszych miejsc na SSO. Będąc tam czuje się tę mistyczną moc Druidów.


2.Sekretny Krąg Druidów

Tak naprawdę powinnam zaliczyć go do Valedale, lecz nie miałam do tego serca. To miejsce bije na głowę każde miejsce w Valedale i każde miejsce z poprzednich. Podoba mi się ze względu na wszechobecny tam mrok, na te ciemne kolory. Coś niesamowitego.


1. Kocioł

Miejsce pierwsze w rankingu zajmuje same centrum Kotła w Eponie. Tym osobom, które jeszcze tam nie były serdecznie polecam - piękne jeziorko, otoczone roślinami, mgła unosząca się nad wodą, sprawiająca, że wszystko staje się niezwykle tajemnicze, a głębiej, za wodą, ledwo widoczna ciemna jaskinia.


Nie wiem, co ile będzie wstawiany post z tej serii. Możliwe, że ustalę jakiś próg wyświetleń :) W każdym razie czekajcie na kolejny post z TOP5. Następny temat to TOP5 ulubionych koni :D


2016/05/25

Nowy kod!

Elo, po raz drugi

Ale mnie dzisiaj wzięło na te posty :D
Ale, ale... Nie po to tu przyszliśmy.
Wjechał nowy kod. Dowiedziałam się o nim od koleżanki z klubu :) Dzięki Żelek.

Kod daje 300 SC i, bodajże, 3 dni SR (tego pewna nie jestem, bo posiadam LT).

KOD TO:Aktualizacje 25.05 + ukryty kod!

Czeźdź (orto speszyl)

Dziś w aktualizacjach (przechodzę od razu, bo i tak pewnie większość z Was poleci od razu do kodu xD):

Nowe maści Walijczyków 
u Hermita (PPK), za 790 SC, przy repce Lubiana

Nowe ciuszki
w JCP

Targ koni
za tydzień w Forcie Pinta

Dodatkowo w Star Stable Show pokazane są szkice nowego wyglądu Jeźdźców Dusz
oraz ekipa SSO wyłoniła zwycięzcę konkursu na Instagramie. Na razie nie wiadomo kim on jest, ale graficy Star Stable pracują w pocie czoła, aby jak najlepiej "wykonać nagrody". Tu macie małą zajawkę:


A teraz to na co wszyscy czekali:


Kod zapewnia nam 50 SC!

2016/05/18

Aktualizacje 18.05

Elo melo 3...2...0

W dzisiejszych aktualizacjach:

Wiosenny Festiwal? Idk co to jest xD
Zadania (bardzo krótkie zadania - serio robi się je 10 minut ;-;) znajdziecie u Marleya :3

Nowe łaszki
w JCP

Targ kuni
w Stajni Jorvik

I to by było na tyle :3 Zadania zdążyłam już zrobić, PD zgarnęłam, nowy wyścig zrobiłam ze trzy razy ;-; Co mi pozostaje? No tak... Trenować moje biedne, stojące w stajni konie. A sterta niewytrenowanych ciągle rośnie :")

2016/05/12

Końskie metamorfozy

Hai :v

Uwaga! Jeśli ktokolwiek chciałby skopiować cokolwiek z tego posta (czy to listę, czy zdjęcie) na swojego bloga, to proszę o napisanie źródła skąd informacje te pochodzą :3

Wpadłam na pomysł stworzenia zestawienia zdjęć koni i kucyków (osobno), w celu porównania ich wyglądu. To, jak zmieniały się kolejno dodawane konie - jak zmieniał się ich wygląd i dopracowanie :D

Na początku przedstawię Wam chronologicznie ułożoną listę koni - od dodanego najwcześniej do dodanego ostatnio (Uwaga! Brałam pod uwagę konie, które różniły się od startowców - dlatego na liście nie ma starych morganów, pinto lub koni oldenburskich) 

Konie

1. Jorvik Gorącokrwisty
2. Koń fryzyjski
3. Koń andaluzyjski
4. Koń czystej krwi arabskiej
5. Koń tinker
6. Koń północno - szwedzki
7. Koń fiordzki
8. American Quarter Horse
9. Pinto
10. Morgan
11. Shire
12. Koń pełnej krwi angielskiej

Zestawienie koni ze zdjęciami


Kuce

1. Kucyk Jorvik
2. Kucyk Chincoteague
3. Kuc islandzki (zastanawiałam się, czy nie dodać go do koni, bo w końcu jest tak samo szybki, ale ostatecznie dodaje go tutaj wcale nie dlatego, że nie zmieścił się do zestawienia z końmi xD )
4. Kuc walijski

Zestawienie kuców ze zdjęciami


Wątpię, że czegoś zabrakło, ale jeśli ominęłam którąś z ras, to proszę o napisanie. Nie gram w SSO od samego początku i musiałam się nieźle natrudzić, żeby skompletować listy :3

I właśnie tak zmieniają się dodawane konie :) Na zdjęciach widać, że nowe konie są bardziej dopracowane. Widać to nawet między Anglikami, a Walijczykami. Maści tych kuców są bardziej szczegółowe i dopracowane, niż Anglików. A dzieli ich tylko parę miesięcy. Jak tak dalej pójdzie, to za rok konie będą wyglądać, jak prawdziwe :)

Pytanie tylko kiedy zmienią wygląd postaci, bo przy nowszych koniach jeźdźcy wyglądają, jak narysowane przez przedszkolaka :D

2016/05/11

Aktualizacje 11.05

Hejoszki :3

Stwierdzam, że jestem zuaa, bo wstawiam post, jak już zrobiłam zadania z aktualizacji xD
To było za silne :v

Więc... Przejdźmy już do aktualizacji.
Bo to nie tak, że pewnie przeczytaliście o nich na 1827364 blogach, 73637383 razy weszliście na stronę SSO, lub po prostu zalogowaliście się do gry :v
Nie, wcale tak nie było.
Czujecie ten sarkazm????Zawalony most (again...)
Zadania z mostem PPK/Epona możecie odebrać od babeczki w Nowej Grani (Bernardine? Jakoś tak xD)

Nowe łachy
w JCP

Targ kuni
Zwija się z DZW i za tydzień rozwija na Arenie Stajni Jorvik :v

I... To tyle :D
Swój most już zbudowałam. Generalnie, dla tych niewtajemniczonych, most buduje się właściwie tak samo, jak ten na 5 poziomie Srebrna Polana/Jarlaheim.
Donald znów potrzebuje naszej pomocy, ponieważ nadal boi się wysokości i wody i pewnie jeszcze paru innych rzeczy :D


PS Przepraszam, za brak Przydatnej Niedzieli w tą... niedzielę xD Przygotowuję coś dużego i trudnego (dla takiego laika, jak ja) na najbliższą niedzielę :3

2016/05/06

Nowy kod na SR i SC!

Witajcie

Może niektórzy z Was już wiedzą, niektórzy nie - StarStable wypuściło nowy kod na darmowe 3 dni SR i 100 SC. Kod jest ważny tylko do poniedziałku, 9 maja! Więc radzę się spieszyć ze wpisywaniem :)

Aby otrzymać prezenty musicie:
1. Zalogować się na swoje konto na www.starstable.com.
2. Przejść do działu "Kod Promocyjny"
3. Wpisać w puste pole SOUTHHOOF tak nazywa się mój najnowszy konik :D2016/05/04

Most

Witam, po raz kolejny ^^

Zastanawiacie się pewnie, w jakiej sprawie przychodzę do Was drugi raz w ciągu jednego dnia :) Otóż powód nie jest błahy. Mianowicie *mówi szeptem* odkryłam, co może pojawić się w następnych aktualizacjach... Co tam, że odkryło to już pewnie setki ludzi. A o czym StarStable nie raczyło nas poinformować.

W każdym razie, właśnie trenowałam sobie konia w Nowej Grani i prawie przeoczyłabym jedną malutką rzecz.

No dobra... Wcale tak nie było. Tej "rzeczy" nie da się nie zauważyć i ominąć :/ Jest ogromna, serio.


Tak, właśnie tak, ludzie. Z Epony do Południowego Kopyta buduje się most. No, może nie do końca buduje... Raczej wręcz przeciwnie - jest w totalnej rozsypce. A ja śmiem podejrzewać, że będzie miał on związek z najbliższą aktualizacją i zadaniami w niej. Ewentualnie z aktualizacjami z niedalekiej przyszłości :D 
Pozostaje Nam tylko czekać i cieszyć się ze skróconego czasu przemieszczania się do PPK i z powrotem :)Aktualizacje 04.05

Witam :)

Dziś dzień aktualizacji :) Szczerze? Nie mogłam się doczekać i już od samego rana, dosłownie co dziesięć minut odświeżałam stronę SSO XD 
I w końcu jest!

Nowa rasa koni!
Kuce walijskie w końcu zawitały do Jorvik. Możecie je znaleźć u Hermita, w Południowym Kopycie. Kosztują 790 SC, a do kupna wystarczy mieć reputację Towarzyską u Hermita.

Nowe ubrania i wyposażenie
znajdziecie w JCP

Targ koni
rozłożył się we Wiosce Rybackiej w DZW


Jaram się bardzo tymi konikami *.* Nie jaram się tylko repką, którą trzeba wbić :c Co prawda wbijałam codziennie. Byłam co do tego baaardzo sumienna, to i tak Walijczyka kupię dopiero jutro. Braknie mi 20 PD :c Wiadomo też, jakie rasy będą dostępne w tym tygodniu (w następnych dojdą także nowe). Będą to: gniadosz, karusek i maść izabelowata :)2016/05/02

Patriotyczny zestaw i kod na koszulkę

Cześć i czołem
kluski z rosołem xD


Przychodzę do Was dziś z dobrą nowiną (czy tylko mi kojarzy się ten tekst ze świętami Bożego Narodzenia? xD).
Zespół Star Stable wypuścił nowy kod :) Specjalnie dla Polaków. Z okazji święta 3 maja.
Dlatego, aby dostać tą wspaniałą koszulkę 
O tą v

Jestem miszczem Gimpa, czyż nie? xD

Musicie:

1. Wejść na starstable.com i zalogować się do swojego konta.
2. Wejść w zakładkę "Kod promocyjny".
3. Wpisać kod 3MAJA2016.
4. Wejść do gry i sprawdzić pocztę :)

Pamiętajcie, aby wpisać kod samemu, nie kopiować!

Teraz czas na mój Patriotyczny Zestaw :) 


Strój:

Kapelusz - Moorland "Summer Camp Clothing"  7800 SJ lub 87 SC
Koszulka - Z wyżej wymienionego kodu :)
Spodnie -  Miasteczko Srebrna Polana "Gwiezdny Sklep" 6520 SJ lub 45 SC
Rękawiczki - Jarlaheim "Czapki i rękawiczki" 6600 SJ lub 69 SC
Buty - Miasteczko Srebrna Polana "Second Hand Steva" 2470 SJ lub 17 SC

Sprzęt:

Uzda - Jodłowy Gaj "Szczyt Góry" 6550 SJ lub 77 SC
Siodło - Jodłowy Gaj "Sprzęt Jodłowego Gaju" 6100 SJ lub 65 SC
Czaprak - Fort Pinta "Sprzęt Fortu Pinta" 7100 SJ lub 73 SC
Owijki - Jarlaheim "Butik Galop" 75 SC

Nie wiem, jak Wam, ale dla mnie ten zestaw jest idealny na nadchodzące święto.
Zamierzam jeździć w nim dzisiaj i jutro, więc jeśli mignie Wam ktoś biało czerwony...
to jestem to ja :D


2016/05/01

Przydatna Niedziela #1

Cześć :)

Postanowiłam wprowadzić na bloga pewną... innowację?
Nową serię :)
Przydatna Niedziela - to, publikowany co tydzień w niedzielę szok! post, zawierający jedną przydatną bądź nie wskazówkę, buga bądź tip :)
Wprowadzając to mam zamiar umilić Wam grę, robienie zadań i reputacji, trenowania konia, czy robienie nielegalnych rzeczy if ju noł łot aj min B))
Mam także nadzieję, że seria Wam się przyda i dowiecie się z niej czegoś nowego :D

Dzisiaj wjeżdżamy z niby małym problemem, ale jednak uciążliwym.
Zdarzyło Wam się kiedyś, robiąc zadanie lub wbijając reputację, zetknąć się z ograniczeniem prędkości konia? Na pewno tak. Jest to najczęściej spowodowane tym, że w zadaniu Wasz koń musi dźwigać duży ciężar. I o ile w zadaniach fabularnych nie jest to zbyt wkurzające, tak w questach codziennych staje się naprawdę irytujące. To, jak codziennie spędzacie 10 minut na robieniu zadania, gdy bez ograniczenia prędkości moglibyście je zrobić w 3 ;-;
W każdym razie, ja przekonałam się o tym, gdy zaczęłam codziennie i regularnie wbijać reputację u Rickiego w Nowej Grani. Grrr... Jak to strasznie wkurza, kiedy codziennie musicie jechać tym wolnym galopem, wywożąc te durne śmieci mieszkańców :") A u tej postaci zadania na reputację codziennie są takie same, więc no...
Odkryłam bardzo przydatnego tipa, który sprawia, że męczące Nas wszystkich ograniczenie znika :)
Mianowicie:

Zaakceptuj zadanie z wywózką śmieci (albo inne zadanie z obciążeniem dla konia). Podjedź do pierwszego kosza na śmieci (lub do Twojego celu z innego zadania). Załaduj na konia worek (lub inny przedmiot, jeśli bierzesz inne zadanie). Gdy worek już znajduje się na grzbiecie, zsiądź z Twojego rumaka i wsiądź na niego ponownie :) 
Voilà. Ograniczenie zostało zdjęte i do woli możesz jeździć cwałem po Nowej Grani z worem śmieci na tyłku konia :D

UWAGA! Aby ograniczenie działało przez całe zadanie musisz zsiadać i wsiadać na konia za każdym razem, gdy umieścisz obciążający przedmiot na zwierzaku!

Mam nadzieję, że nowa seria się Wam spodoba i będziecie z niej chętnie korzystać.