2015/12/28

Teoria I "Drzwi na ziemi"

UWAGA! W TEJ NOTCE MOGĄ POJAWIĆ SIĘ SPOILERY!

Niektórzy z Was może ominęli je, ale wiedzcie, że istnieją cztery pary takich drzwi. Najbardziej rzucające w oczy są te zaraz obok drogi między Fortem Pinta, a Moorland (naprzeciw Domku Starego Jaspera). Następne znajdują się poza drogą w Głuchych Lasach. Następne dwie są w Dolinie Złotych Wzgórz i Zielonej Dolinie. Dwie ostatnie pary drzwi są bardziej ukryte od innych.

image

Drzwi te bardziej zauważalne są w nocy lub o zmierzchu, ponieważ wydobywa się z nich światło. Każde z drzwi, tak pozornie do siebie podobne, różnią się od siebie. Na każdych drzwiach na rogu gwiazdki znajduje się kropka. Lecz na każdych z tych drzwi kropka ta znajduje się na innym rogu.


image


Po umieszczeniu każdych drzwi na mapie i po połączeniu ich liniami otrzymujemy coś takiego:

image

Każda kropka na rogach gwiazd symbolizuje róg dużej gwiazdy, którą tworzą wszystkie drzwi po połączeniu ich. Zostają nam jeszcze piąte drzwi- najbardziej wysunięty na północ róg gwiazdy. Niestety, dostępu do tego miejsca jak na razie nie mamy. Możliwe, że piąte drzwi znajdują się gdzieś na Drodze Króla, lub w miejscu, gdzie droga ta prowadzi.

Lecz co oznacza drugi symbol, który jest taki sam na wszystkich drzwiach? Może jest to logo, którejś z firm?  Po sprawdzeniu Dark Core, G.E.D. i wszystkich miejsc związanych z nimi, można wykluczyć tą opcję. Żadne logo czy symbol nie pasuje do tego obrazka. Możliwe, że jest on związany z symbolami na kamieniach runicznych? Niestety, jest ich tyle, że sprawdzenie wszystkich jest niewykonalne.
Więc czym są te tajemnicze drzwi?

Cóż, wiemy, że układają się w kształt gwiazdy. Wiemy też, że prowadzą one do niesamowicie oświetlonego miejsca. Wiemy, że jedne z drzwi znajdują się w miejscu, do którego nie mamy dostępu. I jest to ogromna powierzchnia- wątpliwe jest, żeby to miejsce było dostępne w najbliższym czasie.
Możliwe, że Droga Starego Króla będzie prowadzić do tej nowej krainy. Można przypuszczać, że Droga Króla będzie kierować Nas wzdłuż linii brzegowej, aż do tej północnej doliny i możliwe, że doprowadzi Nas do miejsca, w którym spotykamy się z Frippem i resztą Druidow. W tym magicznym miejscu można zauważyć, że za bramą widać kamienny, zrujnowany most bardzo podobny do tego w Złotych Wzgórzach. Sama kraina z Kamiennego Kręgu jest położona bardzo blisko.


image

Jednakże, biorąc pod uwagę fakt, że drzwi ułożone są w kształt gwiazdy i to, jakie znaczenia mają gwiazdy w grze... oraz niepowtarzalny charakter Kamiennego Kręgu, możemy mieć nadzieję, że znaczenie drzwi poznamy w końcowej rozgrywce Star Stable Online. Stanie się to najprawdopodobniej po połączeniu Kamiennego Kręgu z resztą Jorvik- Krąg jest miejscem, w którym czas i przestrzeń pracują inaczej, zaginają się. Możliwe, że to zmieni się w przyszłości, gdy zacznie w to wszystko ingerować Garnok i/lub Pandoria, którzy zakotwiczą Kamienny Krąg w teraźniejszym czasie i przestrzeni.

Symbol gwiazdy w grze ma bardzo duże znaczenie- w końcu same nazwy lub imiona w niej zawierają w sobie "gwiazdę", np. Star Stable, Starshine, Star Rider. Dodając jeszcze połączone drzwi, układające się w ogromną gwiazdę na samym środku mapy. Ta gwiazda i te drzwi muszą być częścią kulminacyjną naszej historii.

Drzwi w Głuchych Lasach i te w Moorland są położone bardzo blisko miejsc związanych z Dark Core (plaża i wodospad). Teoretycznie patrząc techniczny charakter tych drzwi nie pasuje do mentalności innych obywateli Jorvik- tylko G.E.D. i Dark Core prezentują większe zainteresowanie technologiczne (metalowe drzwi, ostre światło wydobywające się z nich), podczas gdy reszta ludzi jest bardziej skupiona na magicznych i tradycyjnych metodach.

Można założyć, że sam środek gwiazdy nie ma żadnego znaczenia. Rozważając to, można także zdać sobie sprawę z tego, że pole ropy należące do G.E.D. znajduje się wewnątrz tej gwiazdy. Czyżby G.E.D. próbowało wydrążyć tunel dla ropy?
Na polu naftowym jest mnóstwo różnorodnych maszyn oraz szokująca ilość cementu. Możliwe, że drążą podziemne tunele i używają cementu do wzmocnienia ich?
Na zwykłych polach naftowych znajdują się kobzy, służące do transportu ropy do magazynów. Na "gedowskim" polu nie ma żadnych kobz- ponadto, zawory od rur wiertniczych są otwarte i ropa wylewa się na ziemię. 
Pamiętacie praktykanta? Przypomnijcie sobie, że miał on za zadanie wiercić coś pod ziemią. Może był to właśnie ten tunel? Gdybyśmy założyli, że G.E.D. i Dark Core mogą pracować wspólnie nad systemem tuneli, drugi symbol nabiera większego sensu.

image


Co jeśli ten symbol jest dziwnym logiem G.E.D. lub połączeniem logo G.E.D. i Dark Core? Jeśli się przyjrzycie (i obrócicie swoją głowę lekko w lewo) możecie zauważyć tam G, E i D. Można też zauważyć D i C.
Dark Core inwestuje także nad wyciągnięciem Garnoka z podwodnego więzienia. G.E.D. rozgląda się za potężnym źródłem energii. Czy G.E.D chce użyć do tego Garnoka, wywołując połączenie między tymi dwoma potężnymi firmami?
Co jeśli ogromna gwiazda może przekształcić się w gigantyczny portal dla Garnoka lub do Pandorii?
Czy przypadkiem jest, że pierwsze szczeliny pandoryczne otworzyły się w Miasteczku Srebrnej Polany?
Czym może być ten podziemny system?

Teoria została opracowana przez Annę Bravewood i jej koleżankę. Ja ją tylko przetłumaczyłam.2 komentarze:

  1. Droga Starego Króla, prowadzi prawdopodobnie do Kamiennego Kręgu, piąte drzwi są za bardzo wysunięte na bok, lecz są bardzo blisko Kamiennego Kręgu, jak na razie, Star Stable ma zamiar dodać Góry Jora, więc tamten teren nie wiadomo kiedy będzie dostępny. :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy może mieć swoje własne zdanie - to normalne. Ludzie są różni i każdy ma swoją opinię, gust i odczucia. Ważne jest, aby umieć to wszystko wyrazić w kulturalny sposób. Mam nadzieję, że właśnie takie będą Wasze komentarze - że będziecie w kulturalny, nie uwłaczający nikomu sposób komentować posty na tym blogu. Nikt nie lubi być wyzywany czy obrażany.
Trzeba tylko znaleźć różnicę między hejtem, a konstrutywną krytyką :)
Pozdrawiam, Łydka